Psalm 42, F. Mendelssohn
Messe in Es, F. Schubert
Op vrijdag 21 april 2017 mocht de UOV, nu weer in de haar vertrouwde omgeving , de St. Aloysiuskerk, haar voorjaarsconcert geven. Op het programma stonden Psalm 42 van Felix Mendelssohn en de Messe in Es van Franz Schubert.
Medewerking verleenden het Clarus solistenkwartet bestaande uit de sopraan Nicole Fiselier, de alt Petra Stoute, de tenor Leon van Liere en de bas Patrick Pranger, aangevuld met de tenor Adrian Fernandes. Het koor en de solisten werden begeleid door Het Promenade Orkest. De muzikale leiding was, zoals gewoonlijk, in handen van onze vaste dirigent Roel Vogel.
De stukken vroegen veel van het koor, niet alleen wat zangtechniek betreft. Ook het uithoudingsvermogen werd op de proef gesteld. Het koor moest vaak aan de bak en veel stil zitten was er niet bij. De UOV sloeg zich er uitstekend door, gestimuleerd door het feit dat het gewoon een feest deze prachtige composities te mogen uitvoeren met zo'n orkest en zulke solisten in de prachtige ambiance van de St. Aloysiuskerk. Een langdurig applaus was de beloning voor de uitvoerenden.
In het volgende geluidsfragment is het eerste deel van Psalm 42 te horen.
Wie der Hirsch schreit